Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Rowerem po "Złoty Liśc"

    Wrześniowa wycieczka do miejsca imprezy - „Rowerem po złoty liść” (już 52), która tegoroczny finał miała w Nowej Wsi, małej wiosce koło Dobczyc. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.


   Nasza wyprawa zaczęła się na dworcu PKP Chrzanów, a nie jak większość naszych wypraw pod urzędem Stanu Cywilnego. Odjazd pociągiem o godz. 7:50. Już na samym początku zdziwienie, bo na stacje wjechał tzw. Szyno-bus, do którego musieliśmy się zapakować wraz z naszymi rowerami. Początkowo wsiadło 7-osób, a następnie po drodze kolejne 2, to się dopiero ciasno zrobiło dla reszty pasażerów.
        Po drodze
    Po ponad godzinnej jeździe wysiadka w Wieliczce. Tutaj pierwszy pomysł jak i gdzie jedziemy, kierunek Kopalnia Soli (żeby podbić pieczątkę), ale tutaj tylko się dowiedzieliśmy, że żeby dostać pieczątkę to musimy zjechać na dół (fajnie, ale nie dziś pomyśleliśmy) i ruszyliśmy dalej. Miłe zaskoczenie, a zarazem rzadkość, bo od samej Wieliczki znaleźliśmy oznakowaną trasę jak dojechać na rajd (napisy były na asfalcie). Ale żeby nie jechać główną drogą a zarazem żeby urozmaicić sobie naszą wycieczkę postanowiliśmy zboczyć troszkę z tej drogi. Po około godzinnej jeździe miedzy innymi przez Koźmice Wielkie i Gorzków dotarliśmy na miejsce, gdzie byliśmy jednymi z pierwszych przybyłych rowerzystów. Tutaj krótki odpoczynek i zapisy. Impreza odbywała się przy nowo wybudowanym budynku miejscowej drużyny piłkarskiej, z którą zresztą postanowiliśmy rozegrać mały mecz (wynik nie ważny), ważne ze mogliśmy się poruszać „czytaj-pobiegać za piłką” Na miejscu można było wziąć udział w różnych dyscyplinach, miedzy innymi, takich jak: strzelanie do celu z wiatrówki, rzut lotkami do tarczy, jazda przez tor przeszkód, wyścig żółwi, i oczywiście indywidualny wjazd pod górkę na czas,(w której, udział wzięło ponad 50 osób).
Na miejscu odbył się również pokaz umiejętności miejscowej orkiestry strażackiej, pokaz taneczny dzieci z klas młodszych i zespołu mażoretek (wyraz zapożyczony z jęz. francuskiego (majorette), oznaczający młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji.)
        Zakończenie
    Zakończenie tegorocznej imprezy i nagrodzenie zwycięzców poszczególnych konkurencji odbyło się około godziny 16, a następnie oficjalnym zamknięciem sezonu rowerowego symboliczną kłódką.
    Było miło, ale się skończyło, musimy wracać. Spokojnym tempem kierowaliśmy się do Wieliczki, gdzie przyjechał pociąg, ale tym razem większy niż rano. Po drodze, już w pociągu było wspominanie i analizowanie całego dnia tejże wycieczki. Postanowienie na przyszły rok-wracamy tu za rok, na kolejna taka imprezę.

 

 

® Grzegorz Raźniak

 

 

 

Zdjęcia wykonane przez kol. Zosię Rusek dostępne są na naszej galerii :)

 PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management