Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Tyniec 24.05.2009

Dzisiaj odbyła się wycieczka do klasztoru w Tyńcu. Około godziny 8:40 zebraliśmy się  pod stacją dworca głównego w Chrzanowie (jeśli tak można to nazwać). Zakupiliśmy bilety. Część z obecnych zadecydowała, że dojedzie do Tyńca na rowerach. O 9:02 na stację wjechał pociąg do Krakowa.


Po szybkiej akcji wpakowywania rowerów znaleźliśmy się w środku. Pociąg jedzie około 50 min, więc spokojnie można było się zdrzemnąć. W Kakowie szybkie wypakowanie rowerów i ruszamy.
Ludzie na dworcu głównym w lekkim szoku - jakby nigdy nie widzieli tylu rowerzystów naraz. Z dworca głównego slalomem między pieszymi, przejechaliśmy przejściem podziemnym, ul. Floriańską (tu na tle bramy Floriańskiej zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie), ul. Szewską i ul. Grodzką. Wybieraliśmy ulice z największą liczbą ludzi, ale ruch i tak nas nie satysfakcjonował ;-) . Posililiśmy się na Szewskiej. Z Grodzkiej wyjechaliśmy na przeciw Wawelu. Tu znów slalomem miedzy ludźmi, a pod Smokiem Wawelskim zrobiliśmy kolejne zdjęcie.
Powiślem udaliśmy się w stronę Tyńca. Około 11.30 dojechaliśmy do Klasztoru w Tyńcu. Tu chwila przerwy na zdjęcia i obejrzenie miejsca. Część grupy odłączyła się i pojechała na rajd rowerowy do Krzeszowic. Reszta grupy podążyła w stronę Chrzanowa. W Mnikowie postój na uzupełnienie kalorii (lody marki "Krakowskie z rycerzykiem" wraz ze wspaniałym wizerunkiem tegoż ostatniego ^^) .
Odwiedzamy smoka :)
Więcej z wycieczki niestety nie moge napisać w imieniu grupy, gdyż z Łukaszem W (wacko) uciekliśmy od peletonu doganiając grupę, która jechała do Krzeszowic - my jednak odbiliśmy na Chrzanów. Jadąc przez Puszczę Dulowska spotkaliśmy wielu niedzielnych rowerzystów. Do Chrzanowa dojechaliśmy około 15.
W wycieczce uczestniczyło 15 kolarzy, pokonaliśmy 67 km.
                                                                                                                     Wojtek B.


PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management