Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Relacja z XXIII Kolarskiego Pierwszego Kroku z portalu Przełom.pl

W niedzielny poranek na chrzanowskim rynku zobaczyć można było sporą grupę rowerzystów. Przeszło 80 miłośników dwóch kółek przybyło do stolicy powiatu, aby uczestniczyć w XXIII Kolarskim Pierwszym Kroku. Rajd ten od początku swojego istnienia nierozerwalnie związany jest z Komisją Turystyki Kolarskiej, działającą przy chrzanowskim oddziale PTTK. KTK w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia.


Uczestnicy pokonali trasę liczącą około 20 kilometrów. Pierwszy postój miał miejsce w Bolęcinie, gdzie przeprowadzono konkurs w odbijaniu piłeczki pingpongowej. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła Paulina Galas z Chrzanowa. Zakończenie odbyło się przy SP nr 6 w Chrzanowie, gdzie czekał na rowerzystów urodzinowy tort KTK. Po poczęstunku przeprowadzono jeszcze dwie konkurencje sprawnościowe. W rzucie dętką wygrał Jerzy Banaszkiewicz z Chrzanowa, natomiast najlepiej na skakance skakała Iwona Łukasik z Trzebini. Czterem najlepszym zawodnikom z każdej z powyższych dyscyplin wręczono akcesoria rowerowe. Główną atrakcją zlotu było losowanie roweru. Szczęśliwcem został Rafał Wolny z Katowic.

 

Impreza ta miała charakter rekreacyjny, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Najmłodszym uczestnikiem był siedmioletni Michał Fidelus, natomiast najstarszym Antoni Baran z Chrzanowa. Tegoroczny rajd zorganizowany został przez najmłodszych członków KTK. A. Stolarz, F. Klimczak, T. Bartosik i A. Włosik wywiązali się bez zarzutu z powierzonego im zadania.
(OLA)

 

Teks zaczerpnięty ze strony

 

Zdjęcia z rajdu można obejrzeć TUTAJ :)PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management