Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

Płoki - II Rekreacyjny Rajd Rowerowy 01.05.2009

Majowy weekend, chociaż w tym roku tylko trzydniowy, i tak stanowił dobrą okazję do aktywnego wypoczynku. Chociaż rozmyślnie nie ujmowaliśmy go w planie wycieczek, to jednak korzystając z okazji nasza Komisja uczestniczyła w kolejnym rajdzie rowerowym w naszym powiecie - zawitaliśmy do Płok.Organizatorzy uwzględnili czas dotarcia do ich sołectwa, planując start rajdu na godzinę 11, co umożliwiło nam spokojne dotarcie na miejsce - ogródek jordanowski przy starej hucie. Mając za sobą taką rozgrzewkę zapisaliśmy się na tzw. długą trasę - 20km.
 
Rowerzystów przybywało, ocenialiśmy ich liczbę w okolicy 100 osób (pi razy drzwi ;-)). O 11 towarzystwo przeniosło się kilkadziesiąt metrów do nowopowstałej stacji turystycznej (wiata z ławeczką + stojaki na rowery), nastąpiło jej poświęcenie przez księdza z Krakowa w towarzystwie miejscowego proboszcza.
 
Punkt 11.30 peletony ruszyły, tzw. krótka trasa o około 2 minuty wcześniej niż my. Peleton zamykał strażacki quad. Myślą przewodnią organizatorów był zdecydowanie piasek - prowadzenie 1/3 trasy drogami przeciwpożarowymi zagwarantowało nam dużą ilość piasku w butach i kurzu we włosach :-). Na szczęście po 40 minutach takiej jazdy wjechaliśmy na nieco lepszą nawierzchnię, a potem na asfalt - czyli na drogę w kierunku Koziego Brodu. Stamtąd drogami gminnymi dotarliśmy przez Czyżówkę spowrotem do Płok.
 
Powitanie nieco nas zaskoczyło, a dokładnie jego... ilość :-) Najpiwer zostaliśmy uraczeni grochówką, bułeczką i wodą mineralną, następnie drożdżówkami, potem każdy mógł zjeść loda a na koniec na naszym stole pojawiła się miseczka z ciastkami. Gratulujemy organizacji :-) To wszystko bez opłaty startowej.
 
Po około 2h wygrzewania się w słońcu i nadrabiania straconych kalorii pojechaliśmy spowrotem - byliśmy jednak pełni sił i postanowiliśmy po drodze przejechać przez Galman, Paryż, Filipowice i Puszczę Dulowską. W Chrzanowie liczniki pokazały 65km :-) Był to bardzo miły wstęp do "krótkiego długiego weekendu" :-)


PowrótPTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 

LIOOSYS CMS - web content management