Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 





12.08.2007 Pustynia Starczynowska

12.08.2007 Pustynia Starczynowska

 

Dnia 12 sierpnia br. po raz kolejny odbyliśmy wycieczkę z sekcją kolarską KTK (Komisja Turystyki Kolarskiej).Wycieczka trochę dłuższa miejscami wymagająca, ale czego się nie robi by zobaczyć pustynię. Jak to możliwe, że zajechaliśmy na pustynię? Otóż wycieczka zapowiadała się jako „Bór Biskupi- Diabla Góra (Pustynia Starczynowska)”. Nie było nas mało, bo aż (chociaż może i tylko) 15 osób.

 

Wyruszyliśmy standardowo spod Urzędu Stanu Cywilnego parę minut po godzinie 9. Trasa przebiegała przez Trzebinię, Podbuczynę, Sierszę, Podlesie. Zajechaliśmy na Diablą Górę. Na szczycie miała być jaskinia, niestety okazało się, że wejście do niej jest całkiem zawalone i nie da się jej zwiedzić. W Bukownie ochłodziliśmy się pysznymi lodami (było duszno, zbierało się na deszcz…który oczywiście nas zmoczył w drodze do domu). W Bukownie znajduje się także stadion piłkarski, którego lata świetności minęły wraz z orłami Górskiego (tak nam opowiedzieli starsi kolarze z grupy). Następnie ruszyliśmy na Pustynię Starczynowską, dawny obiekt wojskowy. Na pustyni zrobiliśmy kiełbaski i odpoczęliśmy.

 

Nadeszła pora powrotu. Tylko jak tu wrócić? Droga była zapiaszczona i pod górę więc o jeździe nie było mowy- prowadziliśmy. Będąc w Trzebini widzieliśmy czarne burzowe chmury nad Chrzanowem. Do domów wróciliśmy w deszczu (na szczęście prawie wszyscy mieli peleryny).
Wycieczkę zaliczamy do udanych. Co prawda jaskini nie zwiedziliśmy, ale warto zobaczyć ‘pustynię’ która leży zaledwie 30 km od domu.

autor : SHp
Korekta - Ancśka




PTTK

PTTK Oddział Chrzanów



PLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
Trzebinia



Zobacz wyniki





Biker Trzebinia
 
 




LIOOSYS CMS - web content management