Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

28.04.2007 Kraków Młoszowa


28.04.2007 roku miał miejsce „IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia”
I jako że kochamy jednoślady napędzane siłą mięśni oczywiście braliśmy w nim udział (KTK oczywiście)… Ba żeby tego było mało nawet byliśmy współorganizatorami.
Jak sama nazwa rajdu wskazuje prowadzi on z Krakowa do Trzebini, długość trasy to około 50 km. A trasa przebiega tak: rozpoczęcie rajdu - ul. Mydlnicka, ul. Zarudawie, most na Rudawie ul. Jesionowa, ul. Królowej Jadwigi, al.Kasztanowa, ul. Junacka, rondo Chełm, ul. Chełmska, ul. Za Skłonem, ul. Zakamycze, zjazd na polną drogę (zielony szlak rowerowy Greenway), Kryspinów (cały czas zielony szlak rowerowy Greenway, przez Budzyń, Cholerzyn, Mników (z możliwością przejazdu przez rezerwat Doliny Mnikowskiej), Czułów, Baczyn, Leśniczówka Kopce (pod autostradą) dalej zielonym szlakiem Greenway (Krakowska Droga), Rudno, Leśniczówka Za Białką (Czerna), powrót na szlak niebieski, szlakiem niebieskim i zielonym - Linią Średnią - do szlaku czarnego, szlakiem czarnym do Młoszowej - ul. Florkiewicza - do Zespołu Pałacowo-Parkowego.

A tutaj mapka z trasą rajdu http://www.trzebinia.pl/_files_/trasa_rajdu.pdf

A teraz troche o samym rajdzie…
Rajd rozpoczął się o godzinie 11:15 na Krakowskich Błoniach, koniec rajdu około godziny 15 w zespole pałacowo-parkowym Młoszowa, gdzie rozlosowano 2 rowery wśród uczestników. Według danych uczestniczyło w nim 467 osób. Obstawieniem trasy (aby się nikt nie zgubił) zajęliśmy się my (czyli KTK) oraz Biker Trzebinia któremu dziękujemy za współprace. I tu musze przyznać, że Biker ze swojego zadania wywiązał się bardzo dobrze. O zdrowie uczestników rajdu dbała Maltańska Służba Zdrowia (pozdrawiamy), opatrywali oni rany oraz częstowali wodą. Na trasie nie zabrakło także mobilnego serwisu rowerowego oraz straży. Przy przewozie rowerów do Krakowa pomagali harcerze. Pisałem już, że rozlosowano 2 rowery. Była też nagroda dla najstarszego i najmłodszego uczestnika, ale to było by na tyle… dotąd byliśmy przyzwyczajeni, że losuje się wiele upominków …a tu nic … coś poskąpili nagród Ci z urzędów miast…

Ja ogólnie uważam rajd za udany (zarówno pod względem organizacji jak i zabawy)
Jeśli miałbym kierować jakieś uwagi to do pana który wystartował peleton (w taki sposób, że ludzie którzy mieli prowadzić nie byli nawet na lini startu). Oraz do ludzi którzy chyba zapomnieli, że to jest REKREACYJNY rajd rowerowy …a nie wyścig o złote gacie.
Ale ogólnie impreze zaliczam na +
A jakie są wasze wrażenia, wnioski? Zapraszam do wypowiedzi, komentowania moich słów … i co tam jeszcze chcecie;)

autor:SHp


Więcej zdjęć


PTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 
LIOOSYS CMS - web content management