Strona Główna
O nas
Historia
Odznaka Turysta Ziemi Chrzanowskiej
Kolarska Odznaka Turystyczna
Szlaki rowerowe Ziemi Chrzanowskiej
Przed wyprawą...
Ciekawe miejsca
Relacje
Dołącz do nas
Strona główna PTTK
Współpraca
Kontakt

 

 

 

20.05.2007 III Rekreacyjny Rajd Rowerowy

20 maja 2007 III Rekreacyjny Rajd Rowerowy

Wczoraj (tj. 20 maja) odbył się już trzeci rajd rowerowy z okazji dnia dziecka. Na starcie zaszczyciła nas swoja obecnością rekordowa liczba uczestników, ponad 600 osób. Jako, że był to rajd z okazji zbliżającego się święta naszych milusińskich nie zabrakło wielu atrakcji specjalnie dla nich, ale o tym w dalszej części relacji.

O godzinie 9:00 chrzanowscy kolarze zgromadzeni na boisku klubu "Zryw Kąty" wyruszyli na trasy, których długości były dostosowane do możliwości kondycyjnych ludzi. I tak najkrótsza trasa liczyła 16 km, średnia 23km natomiast najdłuższa nieco ponad 30km. W tym roku po raz pierwszy powstała również specjalna mini-trasa dla dzieciaków z przedszkoli. Wprawdzie liczyła zaledwie 4km, ale maluchom dostarczyła sporo satysfakcji. O ich bezpieczeństwo w czasie przejazdu dbały 2 radiowozy oraz ja z Anetą.

Na pozostałych trasach 12 przodowników dbało o uczestników rajdu. Pomocy udzielała także Maltańska Służba medyczna oraz taśmy rozwieszone w problematycznych punktach, gdzie było ryzyko zagubienia się na trasie.  Ok godziny 12 wszyscy dotarli szczęśliwie na metę, gdzie czekał gorący posiłek uświetniany występami przedszkolaków. Dzieci oraz dorośli mieli ponadto możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, których sponsorami w tym roku był m.in. Urząd Miasta w Chrzanowie, Gazeta Krakowska, Platinum i Kross. Rozlosowane zostały również 3 nagrody główne-rowery górskie, ale także wiele innych nagród pocieszenia. Rajd zakończył się ok. godziny 14:30.

Jeśli chodzi o moje wrażenia to przyznam się, że jadąc z dziećmi na trasie doszłam do wniosku, iż mogłam nie tracić czasu na wyciąganie roweru z garażu, ponieważ był mi w sumie zbędny Podziwiam cierpliwość rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje dzieci na trasie, które poruszały się w żółwim tempie;-) Ale mimo wszystko miłe doświadczenie patrzeć na rosnących nam przyszłych kolarzy, w sumie to oni kiedyś nas zastąpią mam nadzieję w KTK ;-)
PTTK

PTTK Oddział ChrzanówPLAN WYCIECZEK


 
 KLIK
 

Moim zdaniem najbardziej atrakcyjną turystycznie gminą Powiatu Chrzanowskiego jest gmina:

Alwernia
Babice
Chrzanów
Libiąż
TrzebiniaZobacz wyniki

Biker Trzebinia
 
 
LIOOSYS CMS - web content management